Akcesoria dla rowerzystów


Zakup dobrej jakości roweru i odpowiedniego stroju to jedno, ale nie można też zapomnieć o dodatkowym wyposażenia, czyli akcesoriach rowerowych. Tak naprawdę to jest ich obecnie sporo, ale nie wszystkie są niezbędne oczywiście. NA rynku dostępnych jest wiele mniej czy bardziej przydatnych gadżetów, które mogą uprzyjemnić i ułatwić jazdę. 

Jakie akcesoria rowerowe są przydatne czy też nawet niezbędne?

Rowerzystę czeka poniesienie kosztów związanych nie tylko z zakupem roweru, ale też dodatkowych akcesoriów. Za brak niektórych z nich można bowiem dostać nawet mandat. Przykładem jest brak oświetlenia czy dzwonka rowerowego. Konieczne jest migające czy stałe światło w kolorze czerwonym na dwukołowcu. Za brak oświetlenia grozi mandat w wysokości 100 złotych, a za brak dzwonka czy innego sygnału ostrzegawczego aż 50 złotych. Jeśli ktoś nie wie, na co się dokładnie zdecydować, aby przypadkowo nie narazić się na nieprzyjemności w przyszłości, to warto odwiedzić dobry sklep rowerowy i dopytać sprzedawcę. Podpowie on, w co najlepiej jest zainwestować i co jeszcze przyda się rowerzyście podczas jazdy.

W dobrym sklepie rowerowym można kupić najróżniejsze akcesoria. Przykładem jest licznik rowerowy, bagażnik zwiększający funkcjonalność pojazdu, odblaski zwiększające widoczność na drodze i poziom bezpieczeństwa, sakwy rowerowe na dalsze wyprawy, różne kaski rowerowe chroniące głowę przed urazem, zapięcia do roweru antykradzieżowe, lusterka rowerowe zwiększające pole widzenia, bidony, koszyki czy pompki rowerowe.