Charakterystyczne cechy rowerów trekkingowych


Rowery trekkingowe powoli zdobywają coraz większą popularność na rynku tych jednośladów. Pomimo jednak tak dużego ich wzięcia, mało kto potrafi dokładnie określić to, czym się one charakteryzują, oraz co najważniejsze, jakie są ich najmocniejsze strony.

Czym charakteryzują się rowery trekkingowe?

Jeśli spojrzy się na rower trekkingowy (tutaj) widać tradycyjny i nieco klasyczny rodzaj roweru. Dopiero bliższe przyjrzenie się wszystkim szczegółom pozwala dostrzec to, że jest to bardzo szczególny rodzaj jednośladu. Przede wszystkim na dużą uwagę zasługuje tu rama. Sprawia ona, że rowerzysta podczas jazdy posiada wyprostowaną pozycje, a nie jak w innych modelach pochyloną. Dzięki temu nawet naprawdę długa wycieczka jest komfortowa i wygodna. Innego typu cechą są duże koła, które przypominają swoją grubością spotykane wersje w kolarzówkach. Co to wszystko oznacza?

Gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Jak więc widać po powyższym opisie, model roweru trekkingowego ciężko jest nazwać zwykłym i prostym rowerem. Warto się zatem zastanowić nad tym, do czego może on być wykorzystany. Przede wszystkim na uwagę zasługują tu takie elementy jak błotniki, bagażnik oraz oświetlenie, które rewelacyjnie predysponują ten rower do wycieczek poza miasto. Duże hamulce i wygodne amortyzatory w połączeniu z dużymi kołami sprawiają, że jest to rewelacyjny model roweru do jeżdżenia nim po mieście. Zapewnia on nie tylko odpowiednią dynamikę, lecz również wygodę i bezpieczne oraz skuteczne hamowanie, co w mieście jest cechą bezcenną.