Damskie rowery w ciekawej stylizacji


Dziś każda kobieta ma do wyboru szeroką gamę rowerów. W związku z tym czasem trudno zdecydować się czy wybrać tradycyjną damkę, szosówkę czy wciąż modnego górala. Jaki zatem rower dla kobiety jest dobrym rozwiązaniem?

Różnice pomiędzy damskim a męskim rowerem

Każdy rower przeznaczony dla kobiety w dość widoczny sposób różni się od jednośladu wyprodukowanego z myślą o mężczyznach. Niemniej to przede wszystkim od strategii producenta zależy czy wersja męska oraz żeńska będą różnić się czymś więcej, niż tylko i wyłącznie konstrukcją ramy.

Dziś wielu renomowanych producentów stawia na uniwersalność i w związku z tym produkuje rowery damskie i męskie o bardzo podobnym wyposażeniu.

Niemniej warto pamiętać o tym, że każdy wygodny rower damski powinien posiadać odpowiednio wyprofilowaną ramę, lecz także mieć na przykład nieco węższą kierownice położoną nieco bliżej siodełka. Wynika to przede wszystkim z damskiej budowy ciała. Panie bowiem zazwyczaj posiadają krótsze ręce niż mężczyźni, a ta istotna różnica sprawia, że kierowanie rowerem jest znacznie wygodniejsze.

Damskie rowery w modnej stylizacji

Nieustanne zmiany w modzie można zauważyć także w kwestii rowerów. Dziś oprócz tradycyjnych damek, szosówek oraz górali ogromną popularnością wśród kobiet cieszą się rowery stylizowane na wzór rowerów produkowanych kilkadziesiąt lat temu.

Ponadto obecnie na rynku można spotkać piękne rowery dla kobiet o ciekawej kolorystyce. Od kilku sezonów bezkonkurencyjne są kolory pastelowe oraz biel.

W wygodnym oraz komfortowym rowerze damskim nigdy nie powinno zabraknąć koszyka przy kierownicy do którego to każda pani będzie mogła włożyć swoją torebkę oraz inne, podręczne drobiazgi.