Dobrze dobrana opona do roweru zapewni komfort i bezpieczeństwo

opona do roweru

Niestety wielu rowerzystów nie dba o podstawowe kwestie związane z użytkowaniem jednośladu. Wyposażenie roweru w dobre ogumienie jest nie mniej ważne, niż w przypadku samochodów. Dobrze dobrane opony są gwarantem bezpieczeństwa związanego z zapewnieniem odpowiedniej przyczepności. Nie warto oszczędzać i kupować pierwszego lepszego modelu. Opona do roweru, tak samo jak kask, musi posiadać wszystkie niezbędne atesty, dlatego przed zakupem warto skorzystać z porady eksperta. 

Jakie opony sprawdzą się w rowerach miejskich ? 

Pomimo tego, że stale rośnie baza ścieżek rowerowych, to nie jest na tyle rozbudowana, aby zniwelować dyskomfort poruszania się po mieście. Na rowerzystę nadal czekają krawężniki, dziury i niespodziewane zmiany nawierzchni. Dlatego opona do roweru miejskiego powinna być tak zaprojektowana, aby ograniczać wszelkie niedogodności jazdy. Najlepiej gdy posiada uniwersalny bieżnik, który nadaje się do jazdy po mokrej i suchej nawierzchni.  Duży rozmiar i niskie opory toczenia zapewniają szybką jazdę, a odpowiednia grubość gumy ułatwi pokonywanie krawężników. 

opona do roweru

Jakie opony nadają się do jazdy terenowej ? 

Opony do jazdy terenowej muszą być znacznie bardziej wytrzymałe, niż te montowane w rowerach miejskich. Stały kontakt z nierównym podłożem wymaga ogumienia, które jest wytrzymałe. Opony do jazdy w terenie są szersze od standardowych modeli do jazdy miejskiej. Muszą posiadać bieżnik MTB, ponieważ takie rozwiązanie ułatwia pokonywanie błotnistych nawierzchni. Opona do roweru terenowego musi posiadać wewnątrz druciane wzmocnienie, które zapobiega przebiciu dętki.