Jak dobrać damski kask na rower

kask damski

Bez wątpienia bezpieczeństwo na rowerze jest kluczową kwestią, jeśli chcemy czerpać przyjemność z jazdy. Warto więc zadbać o odpowiednią widoczność – zarówno roweru, jak i nas samych. Niezbędnym elementem świadomego rowerzysty jest też kask damski. Jak go dobrać, by w razie wypadku spełnił swoją funkcję?


Kask damski na rower – może być skuteczny i efektowny

Na szczęście już dawno minęły czasy, gdy kaski rowerowe były takie same dla kobiet i mężczyzn. Obecnie możemy wybierać nie tylko w fasonach, ale też kolorach, albo nawet ich odcieniach. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, ale o kilku rzeczach trzeba koniecznie pamiętać. Wybierając kask na rower musimy więc pamiętać, że przede wszystkim ma być bezpieczny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie był ładny: https://www.dobrerowery.pl/kaski-rowerowe/293,dla-niej

kask damski

Jaki powinien być damski kask na rower?

Pierwsza sprawa to bezpieczeństwo, więc wybieranie kasku nie powinno się kończyć na sprawdzeniu najtańszego modelu. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że najczęściej jest to kask bez atestu i żadnej gwarancji ochrony. Niewiele więc zmieni to, że go mamy, gdy spadniemy z roweru. Lepiej więc trochę dopłacić, ale mieć pewność, że kask spełni swoją funkcję. Zwłaszcza że dzięki temu na rowerze będziemy się też czuć znacznie bezpieczniej. A poczucie bezpieczeństwa bezsprzecznie zwiększa komfort jazdy.

Kask damski na pewno powinien być też ładny. Zgodzi się z tym każda pani. Warto pamiętać, że będziemy w nim praktycznie podczas każdej rowerowej wycieczki. A niejedna wycieczka kończy się zdjęciami, więc chyba nikt nie ma wątpliwości, że to bardzo ważne…  

Często niedocenianym elementem jest system zapięcia. Nadal zdarzają się jakieś dziwne systemy, podczas gdy najlepszym i niezawodnym jest najprostszy klik. Najważniejsze jednak, by dobrze dopasować paski. Nie mogą być za luźne, ale też zbyt mocno przylegające. Gdy będą zbyt luźne, kask może zsunąć się, gdy będzie najbardziej potrzebny. Z kolei zbyt ciasne zmniejszą komfort podróży.

Rekomendowane artykuły