
Rower trekkingowy to taki, który pozwala poruszać się nie tylko po asfalcie, ale także po każdym innym rodzaju drogi. Przed zakupem roweru trekkingowego warto wiedzieć, że jest ich kilka rodzajów: męski; damski; elektryczny; składany.
Dla kogo jest przeznaczony rower trekkingowy?
Rower trekkingowy taki, jak którykolwiek model z tej strony, jest przeznaczony dla tych, którzy chcą cieszyć się długimi wycieczkami po drogach. Jest on lżejszą i bardziej aerodynamiczną wersją roweru miejskiego. Rower trekkingowy charakteryzuje się dużą średnicą obręczy, co pozwala na utrzymanie dużej prędkości i lepszą stabilność na nierównej nawierzchni.
Podobnie jak w przypadku innych modeli rowerów, takich jak rowery przełajowe, MTB czy miejskie, również rowery trekkingowe występują w wersji damskiej i męskiej. Różnią się one przede wszystkim geometrią ramy dostosowaną do fizjologii każdej z płci, a także siodełkami i kierownicami dostosowanymi do różnicy między wysokością ciała kobiet i mężczyzn.
Kupując rower trekkingowy warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie i komponenty. Najważniejsze z nich to: widelec, rama, przerzutki i koła.
Rowery trekkingowe to nowoczesna, komfortowa i stabilna wersja rowerów przełajowych
Rower trekkingowy jest przeznaczony do długich, wielodniowych wycieczek z pełnym obciążeniem. Ma niższą ramę w środkowej części i regulowaną kierownicę. Niska rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie z roweru. Regulacja kierownicy pozwala na wybranie najwygodniejszej pozycji podczas jazdy. Rower trekkingowy może być wyposażony w błotniki i bagażniki zarówno z przodu jak i z tyłu. Rower nadaje się do jazdy przez cały rok po drogach i ścieżkach bez przeszkód, w tym lekkich drogach szutrowych.
Główną zaletą rowerów trekkingowych jest możliwość dostosowania postawy w zależności od preferencji lub rodzaju terenu, po którym jeździmy.