Jak wybrać dobry rower trekkingowy? Jakie są jego rodzaje?

rower trekkingowy

Rower trekkingowy to taki, który pozwala poruszać się nie tylko po asfalcie, ale także po każdym innym rodzaju drogi. Przed zakupem roweru trekkingowego warto wiedzieć, że jest ich kilka rodzajów: męski; damski; elektryczny; składany.

Dla kogo jest przeznaczony rower trekkingowy?

Rower trekkingowy taki, jak którykolwiek model z tej strony, jest przeznaczony dla tych, którzy chcą cieszyć się długimi wycieczkami po drogach. Jest on lżejszą i bardziej aerodynamiczną wersją roweru miejskiego. Rower trekkingowy charakteryzuje się dużą średnicą obręczy, co pozwala na utrzymanie dużej prędkości i lepszą stabilność na nierównej nawierzchni.

rower trekkingowy

Podobnie jak w przypadku innych modeli rowerów, takich jak rowery przełajowe, MTB czy miejskie, również rowery trekkingowe występują w wersji damskiej i męskiej. Różnią się one przede wszystkim geometrią ramy dostosowaną do fizjologii każdej z płci, a także siodełkami i kierownicami dostosowanymi do różnicy między wysokością ciała kobiet i mężczyzn.

Kupując rower trekkingowy warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie i komponenty. Najważniejsze z nich to: widelec, rama, przerzutki i koła.

Rowery trekkingowe to nowoczesna, komfortowa i stabilna wersja rowerów przełajowych

Rower trekkingowy jest przeznaczony do długich, wielodniowych wycieczek z pełnym obciążeniem. Ma niższą ramę w środkowej części i regulowaną kierownicę. Niska rama ułatwia wsiadanie i zsiadanie z roweru. Regulacja kierownicy pozwala na wybranie najwygodniejszej pozycji podczas jazdy. Rower trekkingowy może być wyposażony w błotniki i bagażniki zarówno z przodu jak i z tyłu. Rower nadaje się do jazdy przez cały rok po drogach i ścieżkach bez przeszkód, w tym lekkich drogach szutrowych.

Główną zaletą rowerów trekkingowych jest możliwość dostosowania postawy w zależności od preferencji lub rodzaju terenu, po którym jeździmy.

Rekomendowane artykuły