Jakie hamulce i amortyzatory dla rowerów trekkingowych?

Rower męski Kross

Podczas jazdy na rowerze trekkingowych warto zadbać nie tylko o komfort jazdy, ale również o bezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to ogromną rolę odgrywają amortyzatory. Na bezpieczeństwo jazdy największy wpływ mają z kolei hamulce.

Jakie hamulce wybrać?

Większość nowoczesnych rowerów trekkingowych jest wyposażonych w hamulce V-brake. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką siłą hamowania i przystępną ceną. Podczas hamowania roweru niestety klocki trą o obręcz, dlatego też przyczyniają się do szybszego zużycia. Nie można zapominać również o tym, że hamulce są podatne na zabrudzenia błotem. Godne polecenia są rowery trekkingowe z hamulcami hydraulicznymi. Coraz większą popularność zdobywają hamulce tarczowe, które doskonale sprawdzą się nawet na mokrej i błotnistej nawierzchni.

Rowery trekkingowe

Niezawodne amortyzatory

Wielu doświadczonych rowerzystów uważa, że rowery trekkingowe nie potrzebują amortyzatorów. Warto jednak pamiętać o tym, że znacząco poprawiają one wygodę jazdy i co najważniejsze dzięki nim można ograniczyć ryzyko kontuzji. Amortyzatory odpowiadają za tłumienie wstrząsów i drgań. Ciekawą alternatywą dla amortyzatorów są sztywne widelce, które wykonane są ze stali. Najbezpieczniejszym wyborem są amortyzatory od renomowanych producentów, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby pamiętać o serwisowaniu amortyzatorów.