Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze kasku rowerowego?

Wybierając kask rowerowy warto zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, wygląd i cenę, ale również na wiele innych elementów, które odgrywają bardzo ważną rolę. Producenci co roku udoskonalają swoje modele, dlatego też warto być na bieżąco z wszelkimi nowinkami.

Odpowiedni materiał zewnętrzny

Wysokiej jakości kaski rowerowe ( https://www.goride.pl/kaski ) muszą być oczywiście wykonane z wysokiej jakości materiałów zewnętrznych. Jak łatwo się domyśleć im twardszy surowiec zostanie wykorzystany, tym oczywiście kask uzyska większą wytrzymałość i lepiej zabezpieczy głowę przed urazami. Większość kasków z tzw. średniej i niskiej półki cenowej wykonanych jest z tworzywa sztucznego. Jest to najlepszy wybór dla osób, które poszukują kasku do jazdy rekreacyjnej. Zawodowcy, którzy jeżdżą po wymagających terenach powinni jednak postawić na kaski rowerowe wykonane z bardziej wytrzymałego materiału. Godne polecenia są na przykład modele wykonane z powłoki ceramiczne. Kaski tego typu są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również dość lekkie.

Jaki materiał wewnętrzny

Wybierając nowy kask warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał zewnętrzny, ale również na materiał wewnętrzny, który ma bezpośredni kontakt z naszą głową. Wnętrze dobrego kasku powinno być zrobione z dość miękkiej gąbki albo specjalnej pianki. W dużej mierze to właśnie dzięki takim materiałom można uniknąć nieprzyjemnych otarć. Ciekawym pomysłem może okazać się postawienie na kaski, które dodatkowo posiadają wkładkę antybakteryjną. Materiały wewnętrzne powinny być łatwe do wyjęcia, dzięki czemu będzie można je wyczyścić.

Rekomendowane artykuły