Niezbędnik rowerzysty, czyli w jakie akcesoria rowerowe warto zainwestować??

rowery crossowe

Bez względu na to, czy jesteśmy profesjonalnym kolarzem i w miesiącu pokonujemy setki, czy tysiące kilometrów, czy rower służy nam jako zamienny środek transportu do dojeżdżania do pracy oraz na krótkie zamiejskie wycieczki są akcesoria rowerowe, które są niezbędne lub też mogą nam ułatwić nasze życie cyklisty. 

Jakie wyposażenie powinien posiadać każdy rower?

Bez względu na to, czy w naszej piwnicy stoją tylko rowery crossowe dla całej rodziny, czy może wyspecjalizowane rowery górskie każdy z nich powinien posiadać akcesoria takie jak: oświetlenie, o którym czasem zapomina część rowerzystów, szczególnie tych korzystających z rowerów głównie w mieście w ciągu dnia – należy pamiętać, że światło powinno przy rowerze nie tylko być, ale też działać, co jakiś czas należy pamiętać o jego sprawdzeniu. Każdy rowerzysta dla swojego bezpieczeństwa powinien też posiadać kask – może uratować naszą głowę przed kilkoma szwami, lub poważniejszym urazem. Te dwie rzeczy wydają się być oczywiste, a jednak czasem część rowerzystów je lekceważy. 

rowery crossowe

Na jakie wyposażenie dodatkowe powinien postawić posiadacz roweru crossowego?

Rowerzysta, który chce mieć pewność, że nic nie zakłóci jego przejażdżki powinien też wyposażyć się w zestaw narzędzi, najlepiej MultiTool przeznaczony właśnie dla rowerzystów, oraz awaryjną dętkę, lub łatki na dętkę – na rynku jest dziś dostępnych wiele rozwiązań, które pomogą uratować oponę doraźnie i pozwolą kontynuować jazdę. Przyda się również bidon, z którego będziemy mogli się napić bez potrzeby schodzenia z roweru. Do przewożenia tego wszystkiego, oraz wszystkich dodatkowych bagaży warto zainwestować w sakwy, lub torby montowane do roweru – będzie nam się jechać łatwiej i wygodniej niż w plecaku.