Opony rowerowe? Tylko od Schwalbe!


Każdy rowerzysta czy kolarz wie jak ważne jest odpowiednie ogumienie w jego rowerze. Odpowiednio dostosowane do jazdy opony potrafią podnieść nie tylko komfort jazdy, ale również jej bezpieczeństwo. Wraz z rozwojem technologii do wyboru są opony, które można dostosować odpowiednio do pory roku czy typu roweru. Jedna z najpopularniejszych firm zajmujących się ogumieniem rowerowym jest niemiecka firma Schwalbe.

Krótka historia Schwalbe

W 1973 roku Ralf Bohle wpadł na pomysł otwarcia firmy, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie produkcją opon rowerowych. Dzięki specjalizacji w jednej dziedzinie oraz nieustannemu rozwojowi technologii służących do produkcji opon produkty Schwalbe stały się najlepszymi i najchętniej wybieranymi na świecie nie tylko wśród profesjonalistów i zawodowców, ale również wśród amatorów. Przełom nastąpił wraz z wyprodukowaniem opony bezdętkowej, która przyniosła niebywały sukces firmie i prestiż na całym świecie.

Niemiecka jakość

Dziś produkty Schwalbe to kilkanaście rodzajów opon do każdego rodzaju rowerów. Każdy posiadacz opon rowerowych z serii Marathon, Durano czy Black Jack może przyznać, że znacznie podwyższają one komfort jazdy a jakość wykonania sprawia, że są one niebywale trwałe. Firma do produkcji wykorzystuje kilka technologii, w zależności od zastosowania opony czy dętki. Nic więc dziwnego, ze znalazła ona uznanie wśród szerokiej rzeszy rowerzystów.