Rowery crossowe i ich uniwersalność


Rowery to nie tylko coraz popularniejszy środek transportu, ale również coraz częstsze hobby. Jednak czy jeden model jest w stanie połączyć obie te rzeczy? Otóż tak, jeśli zakpimy rower crossowy.

Rower crossowy – dla kogo będzie odpowiedni?

To rozwiązanie idealne dla osób, które nie chcą ograniczać się do jeżdżenia po mieście, a jednocześnie nie są w stanie albo po prostu nie mają chęci, by posiadać kilka różnych rowerów. Stanowią one kompromis między rowerami górskimi, szosowymi i trekkingowymi, przy czym poszczególne modele mogą być bardziej zbliżone do któregoś z typów. Rowery crossowe (https://www.goride.pl/rowery-crossowe) dobrze sobie poradzą zarówno na asfalcie, jak i leśnej drodze.

Z czego wynika uniwersalność rowerów crossowych?

Charakteryzują się one oponami większymi i szerszymi niż rowery szosowe, a jednocześnie mniejszymi niż rowery górskie. To samo dotyczy agresywności bieżnika. Dzięki temu są w stanie poradzić sobie na różnych drogach.

Bardzo istotna jest również duża ilość przerzutek, która zazwyczaj wynosi 21. Umożliwia to dopasowanie jazdy do różnych terenów.

Istotna jest również aluminiowa rama, która sprawia, że rower jest stosunkowo lekki. Trzeba jednak upewnić się, że jej rozmiar będzie odpowiedni, ponieważ w innym wypadku jazda stanie się niekomfortowa. Na duży komfort wpływa również to, że siedzonko umieszczone jest poniżej kierownicy, dzięki czemu kręgosłup nie jest tak obciążany, jak w rowerach górskich.

Na uniwersalność tych rowerów wpływa również to, że niektóre modele mogą bardziej przypominać rowery miejskie, a niektóre rowery górskie.