Sakwy rowerowe na ramę – czym się kierować przy ich wyborze?

sakwa rowerowa na ramę

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej sakwy rowerowej umiejscawianej na ramie nie jest oczywisty. W dzisiejszych czasach ten element wyposażenia rowerzysty jest czymś więcej niż podręcznym schowkiem na telefon i drobiazgi. Podpowiadamy, czym się kierować podczas wybierania torby na ramę.

Nowoczesna torba na ramę

Żyjemy w czasach, w których ciężko jest sobie wyobrazić dłuższą wyciecze rowerową bez telefonu. Komórka zapewnia stały kontakt ze światem, a poza tym zainstalowana w niej aplikacja do nawigacji może wskazywać odpowiednią trasę. Nowoczesne torby rowerowe na ramę umożliwiają znacznie łatwiejsze korzystanie z telefonów podczas jazdy. Mogą być wyposażone w specjalne etui na tego typu urządzenia. Taka opcja podnosi komfort użytkowania komórek i umożliwia dokładniejsze korzystanie z funkcji dotykowych.

Cechy dobrej sakwy rowerowej na ramę

Wybierając sakwy rowerowe na ramę, trzeba zwracać uwagę na kilka kwestii. Jedna z najważniejszych to oczywiście materiał wykonania, który powinien być dostosowany do użytkowania w ciężkich warunkach. Wysokiej jakości materiały przekładają się na trwałość sakwy i możliwość jej długiego wykorzystywania. Kolejne cechy dobrej torby na ramę to między innymi:

  • wodoodporność – rzeczy chowane w torbie powinny być chronione przed deszczem.
  • odpowiednia pojemność – torby rowerowe na ramę powinny umożliwiać przechowywanie wszystkich niezbędnych drobiazgów.
  • ciekawy design – nie można zapominać o kwestii estetyki, wygląd torby powinien być zgody z aktualną modą oraz designem jednośladu.

Rekomendowane artykuły