Trasy rowerowe dla rowerów MTB

Mając rower, warto zastanowić się gdzie nim pojechać. Oczywiście, nie chodzi o dojazd do pracy czy po przysłowiowe bułki. Chodzi o wybór trasy do spędzania wolnego czasu na rowerze samemu czy z rodziną lub przyjaciółmi. Wybór trasy zależy także od rodzaju roweru oraz posiadanych umiejętności. Osoby, dopiero rozpoczynające swoją przygodę z rowerami, powinny wybierać inny rodzaj tras, niż doświadczeni rowerzyści o kilkunastoletnim stażu. Rodziny z dziećmi nie powinny wybierać trasy o takim samym stopniu trudności, jaką wybrała paczka dwudziestoletnich przyjaciół.

Użytkownik roweru MTB ma do wyboru mnóstwo tras, takich jak np. enduro, downhill lub cross-country. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni rodzaj roweru. Rower MTB od Dobrerowery.pl, jak nazwa wskazuje, został stworzony z myślą o górach, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wraz ze znajomymi poćwiczyć robienie akrobacji w mieście. Posiadanie takiego roweru stwarza, więc, wiele możliwości. Można zapakować rower MTB na bagażnik auta i pojechać na wycieczkę górską, a można dojechać do najbliższego lasu i pojeździć po ścieżkach leśnych. Wspaniałym zakończeniem wyprawy będzie posiłek w lokalnej knajpie.

W ostatnim czasie powstaje dużo stowarzyszeń miłośników rowerów MTB. Organizują one wspólne wyjazdy, opracowując trasy przejazdów. Wyjazdy takie odbywają się w Polsce i za granicą. Powstaje dużo rowerowych tras transgranicznych, które łączą dwa państwa, tak jak np. w Polsce i Czechach. Świetną okazją do nawiązania znajomości z innymi miłośnikami rowerów w górach są regularne zloty rowerzystów, które stają się już tradycją.

Rekomendowane artykuły