W co powinien wyposażyć się profesjonalny rowerzysta?

Już przy podstawowym wyposażeniu roweru wybierając sprzęt dobrej jakości można zapewnić sobie komfortową jazdę. Należy jednak rozróżnić użytkowanie sprzętu sprowadzone do w miarę regularnego niezbędnego przemieszczania się z punktu A do punktu B, od pasji związanej z kolarstwem. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego każdy nawet początkujący rowerzysta po odkryciu możliwości, które posiada ten niezwykle praktyczny sprzęt będzie oczekiwał od niego coraz więcej. W co warto się zatem zaopatrzyć podróżując na dłuższe dystanse?

3 przydatne akcesoria dla rowerzysty pasjonaty

1.  Uchwyt na bidon – podróżując długodystansowo niezwykle ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, dlatego zawsze trzeba mieć przy sobie bidon/butelkę z wodą. Specjalny uchwyt na bidon zapewni komfort i dodatkowe miejsce w koszyku lub w plecaku.

2. Liczniki rowerowe – większość osób posiadających wszelkiego rodzaju pasje stawia sobie wyzwania z nią związane, w kolarstwie mogą to być przebyte kilometry. A dzięki licznikom rowerowym https://www.goride.pl/liczniki-rowerowe widać je czarno na białym, te bardziej profesjonalne określają nie tylko ilość przejechanej trasy, ale również prędkość poruszania się na rowerze czy licznik pulsu.

3. Zapięcia, blokady – z założenia cyklista, który przykłada uwagę do komfortu jazdy zaopatruje się w sprzęt jak najlepszej jakości. Często wiąże się to z wysoką ceną produktu, dlatego specjalna blokada w momencie pozostawienia sprzętu w dowolnym miejscu pod nieobecność właściciela będzie niezbędnym akcesorium.

W co powinny się zaopatrzyć natomiast wszystkie osoby poruszające się rowerami?

– Dzwonki – by móc w każdej chwili zakomunikować swoją obecność w sytuacji nadmiernego ruchu szczególnie dla pieszego czy drugiego rowerzysty,

– działające oświetlenie – to podstawa i niezbędność w utrzymaniu bezpieczeństwa i widoczności na drodze,

– kamizelki odblaskowe – bezpieczeństwa nigdy nie za wiele, dlatego podróżując w nocy warto zaopatrzyć się w kamizelki lub inne dostępne na rynku produkty odblaskowe.

Najważniejszą zasadą, o której trzeba wspomnieć jest podróżowanie z głową, trzymając się zasad ruchu drogowego, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo wszystkich na drodze.

Rekomendowane artykuły