Dlaczego wielkość ramy roweru jest tak ważna?

Kupowanie roweru nie jest prostym zadaniem, które można wykonać podczas jednego, krótkiego wypadku do supermarketu. Aby kupiony rower był wygody i bezpieczny, wymaga to stosownie długiego zmierzenia się ze wszystkimi jego parametry. Szczególnie tymi dotyczącymi zagadnienia, jak dobrać wielkość ramy roweru.

Rzeczy, o których pamiętamy?

Podczas kupowania roweru wiele osób zwraca uwagę na takie jego cechy techniczne jak zastosowany osprzęt w postaci określonego rodzaju hamulców, amortyzatorów, napędu, a nawet konkretnego rodzaju i modelu pedałów.


Są to element wyposażenia oczywiście bardzo ważne, które wpływają na to, jak wygodnie, szybko i pewnie podróżuje się na danym rowerze, jednak poprzez skupienie się na nich, przyszły rowerzysta zapomina o bazie i kręgosłupie całego roweru, czyli na jego ramie. A przecież to, jakiej wielkości rama do wzrostu jest najlepsza, to nawet ważniejsza sprawa niż to, jakie są zastosowane amortyzatory.

Jaka wielkość ramy do wzrostu?

Wiele osób myśli, że dobranie ramy do wzrostu, jest procesem bardzo trudnym i wymagającym wielu pomiarów zarówno swojego cała, jak i pojedynczych elementów ramy. Nic bardziej mylnego, ponieważ w większości przypadków producenci ram już o to zadbali i w przypadku zakupu wystarczy tylko skorzystać z przygotowanych przez nich tabel rozmiarów, gdzie odczytać można wszystkie potrzebne informacje.
Jak zatem widać, jest to proces niezwykle łatwy i nie warto go ignorować.

Rekomendowane artykuły