Jaki rower kupić 9-latce?

rower dla 9 latki

9-letnia dziewczynka już całkiem dobrze jeździ na rowerze. Często też lubi spędzać czas na tej aktywności. Warto zainwestować w rower, który będzie mógł posłużyć jej kilka lat.

Rower dla 9 latki – jak duży?

9-letnia dziewczynka może korzystać już z roweru z kołami 24-calowymi. Takie rowery przeznaczone są dla dzieci, które mają wzrost 115-140cm (najczęściej są w wieku 8-11 lat). Jeśli dziewczynka jest wyższa, trzeba będzie kupić jej rower z większymi kołami. Tu jednak może być trudno o produkt w typowo dziecięcych wzorach.

Najlepiej zabrać dziecko do sklepu rowerowego. Chodzi nie tylko o to, by wybrało rower w ulubionych kolorach, ale by dopasować go do sylwetki dziecka. Warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar kół, ale także rodzaj siodełka. Dziecku musi być wygodnie podczas podróży. Dziewięciolatki można zabierać na dłuższe wycieczki rowerowe, więc muszą czuć się na swoim jednośladzie pewnie i komfortowo.

rower dla 9 latki

Co należy dokupić do roweru?

Prócz roweru dla 9 latki, trzeba pamiętać o zakupie niezbędnych akcesoriów. Najważniejszy z nich jest kask. Dziecko powinno go przymierzyć, by dobrze trzymał się na głowie i był wygodny. Co do zasady, przepisy prawa nie wymuszają podróżowania w kasku na rowerze. Jednak przez wzgląd na bezpieczeństwo dziecka, warto kupić dobry kask rowerowy. Wielu rodziców kupuje swoim dzieciom dodatkowo ochraniacze na kolana i łokcie.

Jakie akcesoria rowerowe można jeszcze kupić?

  • koszyczek (dzięki niemu nawet „dorosły” rower w stonowanych kolorach może nabrać charakteru pojazdu dla dziewczynki)
  • dzwonek (to obowiązkowe wyposażenie roweru)
  • oświetlenie: czerwone z tyłu i białe z przodu (to również wymóg prawny).

Od kiedy dziecko może samo jeździć na rowerze?

Zgodnie z przepisami po drogach publicznych mogą poruszać się samodzielnie dzieci, które ukończyły 10 lat. Warunkiem koniecznym jest posiadanie przez nie karty rowerowej.