Rower miejski – czym się charakteryzuje?

rower miejski

Przemieszczanie się rowerem po mieści stanowi szybki i ekologiczny sposób na pokonywanie codziennych tras. Takie rozwiązanie zapewnia niezależność i pozwala uniknąć stania w korkach. Podpowiadamy, czym cechują się rowery miejskie.

Rowery miejski i jego cechy charakterystyczne

Rower miejski cechuje się konstrukcją umożliwiającą wygodne poruszanie po zurbanizowanym terenie. Powinien zapewniać komfortową, wyprostowaną pozycję za kierownicą. Rowery miejskie pozwalają na osiąganie oszałamiających prędkości, ale dają możliwość jazdy równym, zadowalającym tempem. Zazwyczaj występują w wersjach z kołami o wielkości 28 cali. Takie rozwiązanie ułatwia pokonywanie krawężników oraz ubytków znajdujących się na drodze. W razie potrzeby mogą posiadać amortyzatory, ale w miejskich warunkach nie jest to konieczne. Tego typu rowery są wyposażone w ramy wykonane ze stali lub aluminium. Ta druga druga opcja gwarantuje lekkość konstrukcji i łatwość przenoszenia jednośladu. Ramy ze stali zapewniają znacznie lepsze tłumienie drgań. Rower miejski nie potrzebują wielu przerzutek, w zależności od modelu ich ilość oscyluje w liczbie od 3 do 8.

Rowery miejskie dla pań i panów

Rower miejski damski powinien mieć szersze siodełko niż w wersjach dedykowanych mężczyznom. Górna część ramy tego typu jednośladów jest nieco obniżona. Ponadto odległość pomiędzy siodełkiem a kierownicą jest krótsza niż w przypadku rowerów dla pan. Takie różnice wynikają z innego rozstawu kości kulszowych u pań. Rower miejski męski jest wyposażony w dłuższe i węższe siodełko. Ramy tego typu pojazdów wyróżniają się wyższą górną częścią. Ponadto ich konstrukcja pozwala na pomieszczenie większego i cięższego ciała. Niezależnie od płci dużą popularnością cieszą się modele unisex wyposażone w wygodny napęd elektrycznych uruchamiany wedle potrzeb użytkownika.