Po co są rękawiczki rowerowe?

Rękawiczki rowerowe

Bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze powinno zawsze zostać zachowane. Nie tylko, jeżeli jest tu mowa o kasku na głowie (sprawa tyczy dorosłych oraz dzieci), ale także o rękach. Każdy rowerzysta powinien o nie zadbać, aby nie pożałować wyprawy. W szczególności, jeżeli ktoś lubi wybierać długie i żmudne trasy. Najlepszą formą zabezpieczenia będą odpowiednio dopasowane rękawiczki rowerowe.

Funkcjonalne rękawiczki

Główne zadanie rękawiczek rowerowych już zostało wymienione – ochrona w razie jakichkolwiek upadków. Dokładnie chronią one częściowo lub w całości dłonie, a w szczególności knykcie, które w pierwszej kolejności narażone są na wszelkie obtarcia, czy nawet zmiażdżenia (pod wpływem prędkości, jaką można czasem osiągnąć na zjazdach).

Zawodowi kolarze zawsze mają rękawiczki przy sobie, więc i inne osoby nie powinny bagatelizować tematu. Dodatkową funkcją rękawiczek jest zwiększenie komfortu jazdy. Umożliwiają one lepszy chwyt kierownicy podczas jazdy.

Trzecia, bardzo ważna funkcja, to zapewnienie ciepła. Jest duża liczba osób, które nawet w zimie nie przestają korzystać z roweru. To dobrze, ale na ten okres należy wyposażyć się w specjalne rękawiczki na rower w wersji zimowej.

Rękawiczki rowerowe

Dopasowane rękawiczki na rower

Rękawiczki rowerowe oferowane są w czołowych sklepach, w różnych rozmiarach. Skąd wiedzieć, który z tych rozmiarów będzie najlepszy? Wystarczy zmierzyć obwód dłoni. Obwód należy mierzyć w najszerszym miejscu, nad kciukiem. Uwaga! Kciuk należy pominąć. Uzyskane wartości należy porównać z tym, co znaleźć można na stronie, czy też podczas osobistej wizyty w sklepie rowerowym.

Warto również uwzględnić fakt, że do wyboru są rękawiczki dla kobiet, dla mężczyzn, a także dla dzieci. Oferta pod tym względem jest naprawdę szeroka, więc każdy bez problemu, otrzyma odpowiednie rękawiczki dla siebie.