Rower szosowy – dla kogo?

Dzięki regularnej jeździe na rowerze możemy znacznie polepszyć nasze zdrowie i poczuć się lepiej fizycznie. Dlatego też z roku na rok możemy zaobserwować w Polsce trend na jazdę na rowerze. Coraz więcej osób przesiada się ze swojego samochodu i dojeżdża rowerem do pracy. Piękna letnia pogoda mocno sprzyja takim wypadom i powinniśmy w pełni z niej korzystać. Rozróżniamy kilka rodzajów rowerów i w zależności od miejsca naszego zamieszkania, powinniśmy wybrać jeden z nich. 

Rowery szosowe

Oprócz najbardziej popularnych rowerów górskich, które znajdują się praktycznie w każdym domu, możemy zakupić również rower do zjazdów, czyli tak zwany MTB i rower szosowy, czyli tak zwaną szosę. Jeśli mieszkamy w mieście, to rower szosowy od Dobrerowery.pl będzie idealnym zakupem i pozwoli nam się przemieszczać po równinnych terenach w bardzo szybkim tempie. Mieszkając w górach i terenach, które są mocno pofałdowane, zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup roweru górskiego. 

Uniwersalne rowery

Rowery szosowe nie należą do uniwersalnych rowerów, którymi możemy wjechać w każdy teren. Jeśli ktoś ma nieopodal domu las i chce nieco dać w kość swojemu sprzętowi, zalecany będzie tutaj zdecydowanie rower przełajowy, czyli tak zwany trial. Najszybszymi rowerami, które szczególnie na zjazdach z wysokich górek osiągają ogromne prędkości, są właśnie rowery przeznaczone na szosę, dlatego ich popularność jest z roku na rok większa.