Czym powinien cechować się rower górki kross 28 cali

rower górki kross 28 cali

Jazda po ścieżkach rowerowych w mieście, w lesie lub na bardziej technicznych trasach górskich – rowery górskie oferują idealne połączenie komfortu i mocy. Trudno zaprzeczyć, że największą frajdę na rowerze będziemy mieli podczas dynamicznych zjazdów po górskich szlakach, podjazdów na górskie szczyty czy szybkich przelotów przez las. Czym charakteryzują się rowery górki kross 28 cali?

Dlaczego warto postawić na rower crossowy 28 cali?

Rowery terenowe cross zaprojektowano tak, aby były, jak najszybsze na ciasnych nawierzchniach. To nie oznacza tylko asfaltu, ale dróg i szlaków wszelkiego rodzaju. Modele z 28-calowymi kołami wyposażone w opony o różnych rzeźbach bieżnika. Jest niższy w środku i wyższy po bokach. Zminimalizowało to opory toczenia, jednocześnie ładnie stabilizując rower podczas jazdy (na przykład po piasku lub żwirze). Rowery górki kross 28 cali są również wyposażone w przednie amortyzatory. Mają jednak mniejszy skok niż modele rowerów górskich. Należy również pamiętać, że takie rowery mają mniej miejsca na widelec i opony w ramie niż modele rowerów górskich. Dlatego w naszych rowerach terenowych nie używamy typowych opon MTB. Warto jednak pamiętać, że 28-calowe koło do roweru terenowego ma dokładnie taką samą średnicę obręczy jak 29-calowe koło do roweru górskiego. By dowiedzieć się więcej, odwiedź: https://www.dobrerowery.pl/rowery-turystyczne/0,kross/589,28-cali

rower górki kross 28 cali

Jaką jeszcze przewagę mają większe koła?

Największą zaletą tego rozwiązania jest lepszy dobór nierówności. Chociaż nie są tak sztywne, jak ich 26 odpowiedników, są niezawodne w praktyce. Jak to może być? Podamy przykład. Podczas uderzenia w krawężnik koła zazębiają się pod niewielkim kątem, zmniejszając siłę uderzenia. Tak samo będzie z każdą nierównością – rower pokonuje je łagodniej i płynniej. Dłuższa żywotność kół, wyższy komfort jazdy. Ponadto uzyskujesz wyższe prędkości i są łatwiejsze w utrzymaniu. Z tego też powodu nasze panie wyposażone są w 28-calowe koła. Warto również zauważyć, że wybór opon na 28 kół jest znacznie szerszy, zwłaszcza w modelu asfaltowym.

Rekomendowane artykuły